تبلیغات
پایاپاد - ریاضی و لوگو شرکت اپل
 

ریاضی و لوگو شرکت اپل

نویسنده: ✌*احمد رضـــــا*✌ 1394/06/12  ساعت 10:50 :: ریاضی ، سایر مطالب،  :: نظرات
حتما شما هم تا به حال ، از جذابیت و قدرت شرکت بزرگ اپل شنیده اید و با ای پد ها و ای فون های آن ، آشنایی دارید و از دیدن ارم زیبا و خوش خط و خال آن ، لذت می برید و شاید هم از والدینتان ، قول خرید یکی از این ها را گرفته اید.
لوگو شرکت اپل ، لوگو اپل ، apple logo ، apple ، apple company ، ریاضی و لوگو شرکت اپل ، اسرار علمی لوگو اپل
اما آیا تا به حال ، به این فکر کرده اید که این کمپانی بزرگ و محبوب ، چرا این ارم و لوگو را به عنوان ، شناسه تجاری خود انتخاب کرده است  ؟ و آیا در این آرم ، هیچ نظمی وجود ندارد و بصورت اتفاقی ، عکس بخش گاز زده ای از یک سیب ، به عنوان ، لوگو انتخاب شده است ؟
اگر تفکر شما ، اینگونه است ، باید بگوییم که در اشتباهید . و ریاضیات ، در همه جا ، ریشه دوانده است و لوگو اپل نیز ، از این علم ، محروم نمانده است .
اگر می خواهید ، بدانید که این لوگو ، چه ربطی به دانش ریاضیات دارد و اگر می خواهید ، تا چند ثانیه دیگر ، شگفت زده شوید ، به ادامه مطلب ، بروید .

احتمالا ، شما هم با قضیه فیوناچی ، آشنایی دارید و حداقل ، اسم آن را شنیده اید .
اما اگر نمی دانید این قضیه به چه معناست و تا به حال ، اسم آن ، به گوشتان هم نخورده است ، می خواهیم ، چند خطی ، به زبان ساده ، برای شما توضیح دهیم :
در دنباله ی فیوناچی ، دوجمله اول را برابر یک در نظر می گیریم و از جمله سوم به بعد ، عدد هر جمله ، برابر مجموع دو جمله قبلی خود است .
برای درک بهتر ، به این مثال توجه کنید : ( از سمت چپ )
... و 13 و 8 و 5 و 3 و 2 و 1 و 1
همانطور که در دنباله بالا دیدید ، جملات اول و دوم ، یک در نظر گرفته شده اند و جمله سوم ، برابر مجموع دو جمله قبلی خود است (1+1) و این دنباله ، همینطور ادامه دارد ...
***
حال ، سوالی که ممکن است در ذهن شما ، پیش بیاید این است که این دنباله ، چه ربطی به یک تصویر که لوگوی شرکت اپل هم هست ، دارد ؟
پاسخ سوال خود را می توانید در تصویر زیر ، بیابید :
دنباله فیوناچی ، در لوگو شرکت اپل

اگر سوالی داشتید و یا پیشنهادی برای بهبود سایت دارید ، از طریق بخش نظرات ، باما در میان بگذارید .


 

درباره سایت
مدیر سایت: ✌*احمد رضـــــا*✌ http://daneshmandanfasa.mihanblog.com

وبسـایت پـایـاپـاد ، در مــــهرماه سال 1393 ، با هدف بهبود سطح کیفی متوســــطه اول ، تاسیس شد و هم اکنون ، یکی از معتـــبرترین مراجع ، علمــــی/آموزشــــی ایــران می باشد .

در صورتی که اشکالی در مطالب مشاهده کردید ، از طریق بخش "تماس با ما" ، با ما در میان بگذارید .

گالری تصاویر

برگشت به بالای صفحه